Logo ekleme işlemini Alpemix.exe programından yapabilirsiniz. Eklediğiniz logo AlpemixCM ve AlpemixCMX programında gözükür. Bu özellik için firmanızın en az 1 pro kullanıcı hakkı olmalı.

Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi Logo butonuna basıldıktan sonra gelen formdan kendi logonuzu ve firma mesajınızı sisteme kaydedebilirsiniz. Logo dosyası Jpg formatında 200X100 ebadında olabilir. Dosya boyutu 20 KB ı geçemez.

 

Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi AlpemixCM.exe ilk çalıştırıldığında logo bölümü ve karşılama mesajı bölümü boştur.
Müşteriniz firma adınız, sizin tanımladığınız kullanıcı adı ve parola ile programa giriş yapar.

 

Müşteriniz bir defa giriş yaptıktan sonra programı her çalıştırdığında sizin tanımladığınız logo ve karşılama mesajını ekranında görür.Yukarıdaki resimde görülmektedir. Siz sistemden logo veya karşılama mesajını değiştirdiğiniz zaman, müşterinizin ekranına gelen logo ve karşılama mesajı, müşterinizin sisteme ikinci girişinde değişir.

İlk defa çalıştırdığımda 'firma kullanıcı adı' alanının otomatik doldurulmasını sağlayabilir miyim?

Evet bu mümkün. Firma kullanıcı adımız örneğin Teknopars olsun. AlpemixCM.exe dosyasının ismini TeknoparsCM.exe olarak değiştirdik. Program bir bilgisayarda ilk defa çalıştırılsa bile firma kullanıcı adı alanında Teknopars yazacak şekilde açılır.

Kendi Yazılımıma Nasıl Entegre Ederim?

Kendi yazılımınız içerisinden AlpemixCM.exe yi direk çalıştırabileceğiniz gibi parametre göndererek de çalıştırabilirsiniz.

Firma kullanıcı adını parametre gönderme:  ....( '...\AlpemixCM.exe Teknopars', ... )

Kullanıcı adını parametre gönderme:  ....( '...\AlpemixCM.exe Teknopars xx4', ... )

Tüm değerleri parametre olarak gönderme:  ....( '...\AlpemixCM.exe Teknopars xx4 PSW', ... )    Son parametre olarak daha önce tanımladığınız kullanıcı parolasını gönderebiliyorsunuz. AlpemixCM üç parametre ile çağrıldığı zaman anında sisteme login olur.