1.Adım:

Alpemix.exe programına kayıtlı kullanıcı adınızla girip logo ekleme bölümünden logo dosyanızı ve karşılama
mesajınızı sisteme kaydedersiniz.

2.Adım:

AlpemixCMX.exe dosyasının ismini FirmaKullanıcıAdıCMX.exe şeklinde değiştirip müşterilerinize verin.
Örneğin kayıtlı firma kullanıcı adınız Teknopars ise AlpemixCMX.exe dosyasının ismi TeknoparsCMX.exe şeklinde değiştirilip
müşterilere verilir.

Böylece müşterilerinizin çalıştırdığı program sizin eklemiş olduğunuz logo ve karşılama mesajı ile açılır.

 

Logo ekleme işlemini Alpemix.exe programından yapabilirsiniz. Eklediğiniz logo AlpemixCM ve AlpemixCMX programında gözükür. Bu özellik için firmanızın en az 1 pro kullanıcı hakkı olmalı.

Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi Logo butonuna basıldıktan sonra gelen formdan kendi logonuzu ve firma mesajınızı sisteme kaydedebilirsiniz. Logo dosyası Jpg formatında 200X100 ebadında olabilir. Dosya boyutu 20 KB ı geçemez.

 

Yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi AlpemixCMX, bir bilgisayarda ilk defa çalıştırıldığında "Firma Kullanıcı Adı" nı isteyen bir ekran açılır. Müşteriniz bir defaya mahsus olmak üzere firmanızın kullanıcı adını girer. Sonraki çalıştırmalarda bu ekran tekrar çıkmaz. AlpemixCMX i kendi yazılımınıza entegre ediyorsanız firma adı isteyen bu ekranın ilk çalıştırmada dahi çıkmamasını sağlayabilirsiniz.

Bu işlem her bilgisayar için bir defa yapılıyor ancak çok sayıda kullanıcıya bunu anlatmak zor olabilir. Bunun başka çözümü var mı?

Evet basit bir ayarla yukarıdaki ekranın da çıkmamasını sağlayabilirsiniz. AlpemixCMX.exe dosyasının ismini uygun şekilde değiştirip dosyayı müşterilerinize bu şekilde dağıtarak bu sorunu aşabilirsiniz.  Dosya ismindeki 'CMX.exe' ifadesinin soluna firma kullanıcı adınız gelecek şekilde dosya ismini değiştirin. Örneğin firma kullanıcı adımız: Teknopars olsun. Dosyanın ismini TeknoparsCMX.exe olarak değiştiriyoruz. Bu dosyayı çalıştırdığımız anda program kullanıcı adınızı otomatik exe isminden alıp yukarıdaki ekranın çıkmasını engeller. AlpemixCMX.exe yi kendi yazılımınıza entegre edip parametre geçişi ile çalıştırıyorsanız bu işlemi yapmanıza gerek yok.

 

Firma ismi isteyen ekran iptal ile geçilirse veya yazılan firmanın herhangi bir logo tanımı yoksa(veya firmanın hiç pro kullanıcı hakkı yoksa) AlpemixCMX programı yukarıdaki şekildeki gibi açılır.

 

Firma kullanıcı adı isteyen ekran doldurularak giriş yapılırsa ve girilen firmanın logosu tanımlı ise AlpemixCMX programı yukarıdaki şekildeki gibi açılır. Bir defa firma adı girildikten sonra artık AlpemixCMX programı direk yukarıki şekilde gösterildiği gibi açılır. Siz logo ve karşılama mesajını değiştirdiğiniz zaman kullanıcılarınızın kullandığı AlpemixCMX programındaki logo ve karşılama mesajı  da bir sonraki çalıştırmada yenilenir.

* AlpemixCMX programını kendi yazılımınıza entegre etmek istiyorsunuz. Ve AlpemixCMX ilk defa çalıştırıldığı zaman firma kullanıcı adını soran ekranın gelmesini istemiyorsunuz. Yapmanız gereken işlem çok basit. Yazılımınız içerisinden AlpemixCMX.exe yi çağırırken parametre olarak firma kullanıcı adınızı vermeniz yeterli.  ....( '...\AlpemixCMX.exe Teknopars', ... )

* Telefondan her seferine ID ve parola almayla uğraşmak istemiyorsanız 'Grup Parolası' belirleyerek müşterilerinizin tek tıkla listenize bağlanabilmesini sağlayabilirsiniz. Bunu kendi yazılımınıza da kolayca entegre edebilirsiniz. Resimli Anlatım için tıklayınız