Ad Soyad Yazarak Bağlantı Kurma

Müşteriniz veya destek vereceğiniz kişi web sayfanızdan yardım programına tıklar ve çalıştır seçeneğini seçer. Çalışan programa ad ve soyadını yazıp bağlan tuşuna basar. Ve destek verecek yetkililer karşısında!

Bunu yapabilmeniz için 2 adım izlenmeli. ( Firmanın en az 1 pro kullanıcı hakkı olmalı )

1.Adım:

Bu işlemler için firmanızın en az 1 pro kullanıcı hakkı olmalı. Ayarları ana kullanıcı adı veya süper yetkili alt kullanıcı adı ile yapabilirsiniz. Ayarları yapacak olan kullanıcının pro kullanıcı olmasına gerek yoktur.

 

Alpemix.exe programı çalıştırıp kayıtlı giriş bölümünden giriş yapılır. Liste ekranında Müşteriler grubuna sağ tıklanıp resimde gösterilen seçenek seçilir.

 

Daha sonra resimde gösterilen seçenek seçilip Kaydet butonuna basılır.

 

2.Adım:

AlpemixCMX.exe modülünü web sayfamızın indir bölümünden bilgisayarınıza indirin.

AlpemixCMX.exe ---> FirmaKullanıcıAdıCMXD.exe ---> Örnek: TeknoparsCMXD.exe

AlpemixCMX.exe dosyasının ismini yukarıda gösterildiği şekilde değiştirin. Dosya isminde Alpemix yazan yere sisteme kayıtlı olan firma kullanıcı adınızı yazın.CMD ifadesinin sağına da D ifadesini ekleyin.

 

Bu dosyayı müşterilerinize verebilirsiniz. Veya web sayfanıza koyabilirsiniz.

İsmi değiştirilen bu program çalıştırıldığında kullanıcıya direk ad soyad sorar. Programın üstünde kendi logo ve karşılama mesajınız yer alır.

 

Kullanıcı bağlan butonuna bastığı anda yetkililerinizin yer aldığı liste ekranına ulaşır. Buradan online olan yetkililerle yazışabilir ve onlardan gelen bağlantı teklifini kabul ederek kolayca destek alabilir.

 

Yetkilileriniz de bağlanan bu kişiyi Müşteriler grubu altında online olarak görür. Üzerine çift tıklayıp açılan pencereden yazışabilir.

 

Özel mesaj penceresinden teklif gönderip karşı tarafın kabul etmesiyle bu bilgisayara uzaktan destek verebilir.