Alpemix Servis

 

Alpemix Servis Neden Kullanılır?

- Başında kimsenin bulunmadığı bilgisayarlara istenildiği zaman anında bağlanabilmeyi sağlar.

- Windows kullanıcı adının yetkisiz olduğu bilgisayarlara uzaktan bağlanıldığında tüm ekranlara ulaşabilmeyi, tam yetki ile işlem yapabilmeyi sağlar.

- Açılışta ekrana gelen windows kullanıcı adı, parola ekranına da uzaktan erişilebilir

- Group Policy üzerinden, ağdaki tüm bilgisayarlara otomatik kurulum yapabilme imkanı sunar. ( Ayrıntılı bilgi )

 

Alpemix Servis Kurulum Seçenekleri

 

Kurulum Seçeneklerinin Farkı Nedir?

1- Alt kullanıcı adı ile kurulum:

Servisin kurulacağı her bilgisayar için önceden bir kullanıcı adı ve parola oluşturulur. O bilgisayar için oluşturduğunuz kullanıcı adı ve parolayı girerek kurulumu tamamlarsınız.

Kurulum sonrası diğer bilgisayardan kendi kullanıcı adınızla giriş yaptığınızda, listenizde bu kullanıcı adını online görürsünüz. Bu kullanıcı adının şifresini kullanarak o bilgisayara istediğiniz zaman bağlanabilirsiniz.

Servisin kurulduğu bilgisayar kapandığında veya internet bağlantısı gittiğinde, listenizde o kullanıcı adını offline olarak görürsünüz.

2- Grup parolası ile kurulum:

Her bilgisayar için bir kullanıcı adı ve parola oluşturmak yerine, şifreli bir grup önceden oluşturulur. Her bilgisayar için aynı grup adı ve parola girilerek kurulum yapılır. Kurulumda, listede gözükecek isim bölümüne de her bilgisayar için ayrı bir ifade yazabilirsiniz.

Kurulum sonrası diğer bilgisayardan kendi kullanıcı adınızla giriş yaptığınızda, oluşturduğunuz şifreli grubun altında o bilgisayarı online olarak görürsünüz. O grup altındaki tüm bilgisayarlara aynı grup parolasını kullanarak istediğiniz zaman bağlanabilirsiniz.

Servisin kurulu olduğu bilgisayar kapandığında veya internet bağlantısı gittiğinde, o bilgisayar listenizden silinir. Tekrar online olduğunda tekrar şifreli grup altında online görülür.

3- ID / Parola ile kurulum:

Bu seçenekle kurulum yapılan bilgisayarlara istediğiniz zaman erişim sağlayamazsınız. Veya listenizde online göremezsiniz.

Windows kullanıcı adının yetkisiz olduğu bilgisayarlara uzaktan erişim yaptığınızda tüm ekranlara erişebilmenizi, tam yetki ile işlem yapabilmenizi sağlar.

Kurulum sonrası sağ alta bir ikon ekler. Sunuculara bağlantı kurmaz.

Kullanıcı destek almak istediğinde bu ikona tıklayarak uygulamanın başlamasını sağlar. Ekrana gelen ID Parolayı destek verecek kişiye iletir. ID/Parola sabit değildir.

 

Servis Uygulamasını Kimler Kullanabilir?

1. ve 2. seçeneklerle kurulum yapabilmeniz için firmanızın en az 1 pro kullanıcı hakkı olmalı. 3. seçeneği ücretsiz kullanıcılar da kullanabilir.

 


 

Kurulum Öncesi ve Sonrası:

1- Alt kullanıcı adı ile kurulum:  

Kendi bilgisayarınızdan ana kullanıcı adınızla giriş yapınız. ( Bu örnekte bizim ana kullanıcı adımız Alpemix. Siz kendi üye olduğunuz kullanıcı adını kullanınız. )

Ve müşteriler grubuna bir kullanıcı adı ekleyin.

   

Daha sonra servisi kuracağınız bilgisayara geçip alpemix.com indir bölümünden AlpemixService.exe dosyasını indiriniz.

Bu dosyayı C:\ bölümüne kopyalayın ve çalıştırın. Ekrana gelen sözleşme penceresini başlat seçeneği ile geçtiğinizde, servis seçim penceresi ekrana gelir. Tamam butonu ile devam edin.

Ekrana gelen forma ana kullanıcı adınızı, oluşturduğunuz alt kullanıcı adı ve parolasını yazıp giriş yap butonuna basınız. Kurulum bu şekilde tamamlanır. Sağ alt bölüme ikon olarak eklenir.

 

Bu bilgisayarın başından kalkıp kendi bilgisayarınızın başına gidin. Alpemix'i kapattıysanız çalıştırıp ana kullanıcı adınızla tekrar giriş yapın. Kurulan servisi listenizde online olarak göreceksiniz. Bu kullanıcı adının üzerine çift tıklayın. Açılan pencerenin sağ üst bölümündeki kilit işaretine tıklayın. Bu bölüme bu kullanıcı adının parolasını yazıp tamam butonuna bastığınız anda o bilgisayara bağlanırsınız.

 

 


 

2- Grup parolası ile kurulum:

Kendi bilgisayarınızdan ana kullanıcı adınızla giriş yapınız. ( Bu örnekte bizim ana kullanıcı adımız Alpemix. Siz kendi üye olduğunuz kullanıcı adını kullanınız. )

Müşteriler bölümüne bir grup ekleyiniz. Daha sonra bu gruba sağ tıklayarak grup parolası ekle seçeneğini seçip bir şifre belirleyiniz.

 

Daha sonra servisi kuracağınız bilgisayara geçip alpemix.com indir bölümünden AlpemixService.exe dosyasını indiriniz.

Bu dosyayı C:\ bölümüne kopyalayın ve çalıştırın. Ekrana gelen sözleşme penceresini başlat seçeneği ile geçtiğinizde, servis seçim penceresi ekrana gelir. Buradan ikinci seçeneği seçip tamam butonu ile devam ediniz.

Ekrana gelen forma sırası ile ana kullanıcı adınızı, oluşturduğunuz grup adını, grubun parolasını ve listenizde hangi isimle gözükeceğini yazıp giriş yap butonuna basarak kurulumu tamamlayın. Kurulum sonrası sağ alt bölüme ikon olarak eklenir.

 

Bu bilgisayarın başından kalkıp kendi bilgisayarınızın başına gidin. Alpemix'i kapattıysanız çalıştırıp ana kullanıcı adınızla tekrar giriş yapın. Kurulan servisi listenizde online olarak göreceksiniz. Bu kullanıcı adının üzerine çift tıklayın. Açılan pencerenin sağ üst bölümündeki kilit işaretine tıklayın. Bu bölüme grup parolasını yazıp tamam butonuna bastığınız anda o bilgisayara bağlanırsınız.

 

 


 

3- ID / Parola ile kurulum:

Bu servis çeşidini kullanmak için diğer iki seçenekte olduğu gibi önceden bir işlem yapmanız gerekmez.

Servisi kuracağınız bilgisayara geçip alpemix.com indir bölümünden AlpemixService.exe dosyasını indiriniz.

Bu dosyayı C:\ bölümüne kopyalayın ve çalıştırın. Ekrana gelen sözleşme penceresini başlat seçeneği ile geçtiğinizde, servis seçim penceresi ekrana gelir. Buradan üçüncü seçeneği seçip tamam butonuna bastığınızda size ana kullanıcı adınızı sorar. Buraya firmanızın ana kullanıcı adını(sisteme üye olan kullanıcı adı) yazıp tamama batığınızda kurulum tamamlanır.

  

Kurulum tamamlanınca sağ alt bölüme ikon olarak eklenir. Kullanıcı destek almak istediğinde bu ikona çift tıklar ve ekrana gelen ID / Parolayı yetkiliye iletir.